SAMSUN KAVAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Eğitimde Kalite Öğretimde Motivasyon" Konferansı

 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında "Eğitimde Kalite Öğretimde Motivasyon" konulu konferans düzenlendi. 22.11.2017  
"Eğitimde Kalite Öğretimde Motivasyon" Konferansı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak kişisel gelişim uzmanı, tarihçi-yazar Mustafa Turan katıldı.

Turan, öğretmenlere seslenerek, "Eğitimci, kılık kıyafetiyle, tavrıyla, hatta yürüyüşü ile okul içi ve dışı davranışlarıyla üstün bir şahsiyet sergilemelidir. İnsanları düzeltebilmeniz için önce kendimizi düzeltmeliyiz." dedi.

Öğretmenlerin sürekli kendisini yenilemesi gerektiğine işaret eden Turan, "Öğrenciler, öğretmenlerin canlı aynalarıdır. Aslında öğretmenlik sürekli öğrencilik demektir. Bu sebeple kendisini devamlı yenilemelidir. Yoksa eskiyecektir. Öğrencilerine yeterince faydalı olamayacaktır. Sınıfta yaramazlık yapan bir öğrenci doğrudan rencide edilmemeli iyi bir lisansla düzeltilme yoluna gidilmeli. Öğretmenin vebali ve sorumluluğunun çok ağır olduğunun unutulmaması gerekir." diye konuştu.

Konferansı, Havza Kaymakamı ve Kavak Kaymakam Vekili Metin Yılmaz, İlçe Jandarma Komutan Vekili Astsubay Kıdemli Başçavuş İsmail Karaköse, Emniyet Müdürü Vekili Berkan Çolak, Milli Eğitim Müdürü Vekili Orhan Büyük, daire amirleri, okul müdürleri ve öğretmenler dinledi.

29-11-201729-11-201729-11-201729-11-2017

Soğuksu Mahallesi Eski Erbaa Sokak No 18/4 Kavak Akşemseddin Anadolu İmam Hatip Lisesi 4. Kat Kavak/SAMSUN - 0362 741 30 59

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.