SAMSUN KAVAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Kutlandı

Ben öğretmenim…  Bir tohum atmışım kalbimin toprağına  Çisil çisil yağmur olup, yağıyorum  Çoğaldıkça attığım tohumlar  Coşuyor,  büyüyor mutluluğum.  Ben öğretmenim… Attığım tohumda, diktiğim fidanda Can var, ruh var, şuur var Elimin emeğinde, alnımın terinde Umut  var,    sevinç var,  onur  var…”   Her yıl okulların açıldığı ilk hafta tüm ilköğretim okullarında İlköğretim Haftası olarak kutlanmaktadır. Uzun bir tatilin ardından başlayan yeni eğitim ve öğretim yılı çeşitli etkinliklerle sınıf ve okullarda kutlanarak okul ve okuryazar olmanın önemi anlatılmaktadır. Okul bizim en kutsal en aziz yuvamızdır. Bu dört duvar bizi hayatın en çetin şartlarına hazırlar.  Burası sevginin bilginin ve hoşgörünün imparatorluğudur.  Burada bu bahçede açar en güzel çiçekler. Bu bahçede kök salar en yıkılmaz çınarlar. İnsanlığa bir bakınız her başarılı insanın arkasında mutlaka sağlam bir eğitim hayatı ve öğretmenler vardır. Biz burada öğrencilerimiz için varız. Yarının büyükleri olan öğrencilerimizi geleceğe en güzel şekilde hazırlamanın çabası içindeyiz.  Bu mücadeleyi siz değerli velilerimizle birlikte yürütmenin gerekliliğini de biliyoruz. Başöğretmen Atatürk  ‘’Öğretmenler her fırsattan yararlanarak halka koşmalı, halk ile beraber olmalı ve halk, öğretmenin çocuğa yalnız alfabe okutan bir varlıktan ibaret olmayacağını anlamalıdır.’’ Diyerek veli öğretmen işbirliğinin önemini ve gerekliliğini vurgulamıştır. Sevgili öğrenciler ve öğretmen arkadaşlarım içinde bulunduğunuz imkânların farkında olarak elimizden gelenin en iyisini yapmanın çabası içinde olalım. Unutmayalım ki ülkemizin en ücra köşelerinde eğitim bayrağını dalgalandırmak için köy okullarında birçok yoklukla mücadele eden öğrenci ve öğretmenler var.   Sevgili öğrenciler ve değerli öğretmen arkadaşlarım her gün artan bir heyecan ve sevgiyle okul yollarına düşüyoruz. ‘’Öğretmenlik ömür boyu sürecek bir öğrenciliktir.’’ Bunu çok iyi biliyoruz.   Bizler okullu olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Öğretme ve öğrenme isteğinin her zaman canlı olacağı bir yıl geçirmemiz dileğiyle İlköğretim Haftası kutlu olsun.
İlköğretim Haftası Kutlandı

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Yaşardoğu İlkokulu tarafından Kavak Rıdvan Çelikel Konferans Salonunda kutlandı.

Kutlama Programı Kavak İlçe Kaymakamı Recep KOŞAL, Belediye Başkanı İbrahim SARICAOĞLU,İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan BÜYÜK, daire amirleri, okul müdürleri, veliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Yapılan konuşmalarda eğitim öğretimin önemine vurgu yapıldı. Tören müzik ve şiir dinletileri, öğrencilerin hazırlamış olduğu çeşitli gösterilerle sona erdi.

 

 

20-09-201820-09-201820-09-201820-09-201820-09-201820-09-201820-09-2018

Soğuksu Mahallesi Eski Erbaa Sokak No 18/4 Kavak Akşemseddin Anadolu İmam Hatip Lisesi 4. Kat Kavak/SAMSUN - 0362 741 30 59

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.