SAMSUN KAVAK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Öğretmenler Günü Mesajı

Değerli Meslektaşlarım

Sizler yurdumun her köşesinde sevgiye aç minik yüreklere dokunanlar, sizler masum ve çaresiz gözlere ışık, sizler yanlışta yol gösterenler, sizler ne olursa olsun kim olursa olsun sahiplenenler, kocaman yüreklerinizle kocaman sevgi dağıtanlar, aşk ve tutkuyla mesleğini icra edenlersiniz.

Öğretmenlik; hiçbir kan bağının olmadığı halde karşısındaki her bir çocuğu karşılıksız sevebilmektir. Emek vermektir, başarsın diye yol göstermektir, başardığı zaman ondan çok mutlu olmaktır. Karşısındaki her bir tertemiz yüreğin gözlerindeki ışıltıya sebep olmaktır. En kutsal meslektir.

Değerli Öğretmenlerim;

Sizler geleceğimizin mimarı çocuklarımızı hayata hazırlayan en değerli sanatkârlarsınız. Çocuklarımızı davranışlarıyla, yansıtılarıyla geleceğe sağlam adımlar atan bireyler olarak yetiştirmek sizlerin elindedir.

“Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” diyerek Hz. Ali öğretmenlik mesleğinin değerini bizlere anlatmıştır.

Öğretmen bahçıvan gibidir. En güzel çiçekleri o yetiştirir, hiç şikâyet etmeden, yorgunluk nedir bilmeden, bıkmadan, usanmadan onları besler su verir. Sevgi, şevkat, fedakârlık, emek, özveri ve sabrın timsali olan bu mesleği özveri ile yapan öğretmenlerim sizlere teşekkür ederim.

“Eserinin üzerinde imzası olmayan yegâne sanatkâr öğretmendir” diyen Başöğretmen Atatürk’ü ve ahirete intihal etmiş öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Çocuklarımızın ahlaklı, edepli, vatana milletine bağlı yetiştirme gayretinde olan sevgili öğretmenlerimin, öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

 

                                                                   Orhan BÜYÜK

                                                                    Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürü

Soğuksu Mahallesi Eski Erbaa Sokak No 18/4 Kavak Akşemseddin Anadolu İmam Hatip Lisesi 4. Kat Kavak/SAMSUN - 0362 741 30 59

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.